Ansvariga

Aleris Specialistvård Bollnäs driver ett flertal vårdverksamheter vid Bollnäs sjukhus. Här hittar du kontaktuppgifter till våra ansvariga chefer.

 Elisabeth Winsjansen

 

Elisabeth Winsjansen, Affärsområdeschef, Sjukhuschef
elisabeth.winsjansen@aleris.se

 Kina Rubensson

 

Kina Rubensson, HR-chef 
kina.rubensson@aleris.se 

 

 Lena Pettersson

 

Lena Pettersson, Verksamhetschef Operation

lena.pettersson@aleris.se

 

Birgitta dackell

 

Birgitta Dackell, Verksamhetschef Medicin, Akutverksamhet

birgitta.dackell@aleris.se

 Rakel Sundin

Rakel Sundin, Verksamhetschef Primärvården och Rehab

rakel.sundin@aleris.se

 Lennart Sundvisson

 

Lennart Sundvisson, chef Serviceenheten
lennart.sundvisson@aleris.se 

 Ewa Hellman

 

Ewa Hellman, Verksamhetsutvecklare
ewa.hellman@aleris.se 

 Erik Sundholm

 

Erik Sundholm, medicinsk ledningsansvarig Primärvården

erik.sundholm@aleris.se

 

 Hans Präntare

 

Hans Präntare, medicinsk ledningsansvarig Medicin
hans.prantare@aleris.se

 

 

 Mikael Davidsson

 

Mikael Davidsson, medicinskt ledningsansvarig Operation

mikael.davidsson@aleris.se

 

 Frida Näsman Fagerström

 

Frida Näsman Fagerström, Chefskoordinator

frida.nasman.fagerstom@aleris.se

 Hannah Lif

Hannah Lif, Business controller

hannah.lif@aleris.se

Till toppen av sidan