Aleris Nåjden Region Norr

Region Norr har familjehem i Hälsingland, Medelpad, Jämtland, Ångermanland och Gästrikland.

Aleris Nåjdens samtliga familjehemskonsulenter har mångårig erfarenhet av familjehemsvård och arbete med placeringar av barn och ungdom med en komplex problematik. Vill du komma i kontakt med någon av oss på Aleris Nåjden region Nord? Här är våra kontaktuppgifter:

Porträtt Susanna Axelsten

Susanna Axelsten
Regionchef Norr
Socionom
susanna.axelsten@aleris.se

Cina Henriksson
Familjehemskonsulent Medelpad, Gästrikland och Hälsingland
Socionom, handledarutbildad
070-392 92 45
cina.henriksson@aleris.se

Elin Qvist-Lindahl
Familjehemskonsulent Medelpad, Gästrikland och Hälsingland
Socionom
072-237 73 18 
elin.qvist.lindahl@aleris.se 
Elsa Barvall
Familjehemskonsulent Jämtland
Socionom, handledarutbildad
070-249 90 25
elsa.barvall@aleris.se

Linda Liljekvist
Familjehemskonsulent Jämtland
Socionom
070-219 23 18
linda.liljekvist@aleris.se 

Ulf Ericsson
Familjehemskonsulent Ångermanland, Medelpad och Hälsingland
Psykiatrisjuksköterska, handledarutbildad
070-608 51 32
ulf.ericsson@aleris.se
Till toppen av sidan