Ledning Sjukvård


Alexander Wennergren Helm
Divisionschef Sjukvård Sverige
alexander.wennergren-helm@aleris.se

Bo Wihlborg
Bo Wihlborg
Chefläkare Sjukvård
+46 70 168 49 09
bo.wihlborg@aleris.se
Elisabeth Winsjansen

Elisabeth Winsjansen 
Affärsområdeschef Sjukvård Norra Sverige
+46 70 766 35 09 elisabeth.winsjansen@aleris.se

PerNyman
Per Nyman
Affärsområdeschef Specialistvård övr. Sverige
+46 70 828 01 71
per.nyman@aleris.se
LarsAhlander
Lars Ahlander
Affärsområdeschef Röntgen
+46 8 690 54 51
+46 70 461 00 21
lars.ahlander@aleris.se
POPersson
Per-Olov Persson
Affärsområdeschef Primärvårdsrehab
Ansvarig Kvalitet och anbud
+46 70 791 98 60
po.persson@aleris.se
Johanna Kristoffersson Johanna Remnert Kristoffersson
Affärsområdeschef Medilab
+46 8 123 191 01
+46 70 0891056
johanna.kristoffersson@aleris.se
ErnstZ
Ernst Zuber
Affärsområdeschef FysiologLab
+46 8 545 011 70
+46 73 433 76 70
ernst.zuber@aleris.se
 Susanne Holmberg

Susanne Holmberg
+46 70 643 4 150
Marknadschef Sjukvård
susanne.holmberg@aleris.se

 Charlotta Morén

Charlotta Morén
+46 76 627 65 66
Chefscontroller Sjukvård
charlotta.moren@aleris.se

 Stina Wickman Stina Wickman
HR-chef
+46 70 002 13 63
stina.wickman@aleris.se
AdamFall
Adam Fall
IT-chef
+46 72 516 74 87
adam.fall@aleris.se
  Jan Hörnström
Affärsområdeschef Primärvård/Rehab och Diagnostik
Jan.hornstrom@aleris.se

 

Alexander Wennergren Helm
Divisionschef Sjukvård Sverige
alexander.wennergren-helm@aleris.se

Till toppen av sidan