Ansvariga Aleris Äldreomsorg

Har du frågor eller synpunkter på vår äldreomsorg är du välkommen att kontakta någon av oss områdesansvariga. Nedan ser du vem som ansvarar för vilket område.

Om du har synpunkter eller klagomål angående till exempel mat, städning, aktiviteter eller vårt bemötande ber vi dig i första hand kontakta verksamhetschefen på respektive verksamhet. Du hittar kontaktuppgifterna på verksamhetens egen informationssida.

Dennis Selsborg

Affärsområdeschef Hemtjänst

Dennis Selsborg
Telefon +46 (0) 734-367 818
E-post dennis.selsborg@aleris.se

Verksamheter:

Hemtjänst

Emma Swanström
Regionchef 

Telefon +46 (0) 734 367 813
E- post emma.swanstrom@aleris.se 

Verksamheter:

Kristin Ahne

Affärsområdeschef Äldreboende

Kristin Ahne
Telefon +46 (0) 700-808 663
E-post kristin.ahne@aleris.se

Karin Lagerbielke

Äldreboende region Stockholm/Norr

Karin Lagerbielke, Regionchef
Telefon +46 (0)8-123 190 63
E-post karin.lagerbielke@aleris.se

Verksamheter:

Tomas Gustavsson

Äldreboende region Sydväst

Tomas Gustavsson, Regionchef
Telefon +46 (0) 703 257 562
Epost tomas.gustavsson@aleris.se

Verksamheter:

Boel Lindberg

Äldreboende region Öst

Boel Lindberg, Regionchef
Telefon +46 (0) 73-317 47 18
E-post Boel.Lindberg@aleris.se

Verksamheter:

Anders Dahlberg

Aleris Omsorg

Anders Dahlberg, divisionschef
E-post anders.dahlberg@aleris.se

Till toppen av sidan