Kontakta oss

 

 

Jan Hörnström
Tf Affärsområdeschef
Aleris Fysiologlab
Tel vx 08-690 55 00 

jan.hornstrom@aleris.se

 
Ernst Zuber, Medicinsk chef klinisk fysiologi samt affärsutveckling Aleris Fysiologlab
+46 (0) 8 128 695 00
ernst.zuber@aleris.se 
 
 

 

Richard Harlid, tf Verksamhetschef 
Sömn-, lung- och allergimottagning
Aleris Fysiologlab
08-128 695 00
richard.harlid@aleris.se

 

 

 

Mattias Bengtsson, Verksamhetschef
Hjärtmottagning Aleris Fysiologlab Riddargatan, Hjärtmottagningen Sabbatsberg, Handen, Jakobsberg
mattias.bengtsson@aleris.se

 

 Enhetschef fys Riddargatan

Christina Dahlbäck, Enhetschef 
Sophiahemmet/klinisk fysiologi
070-911 19 41 
christina.dahlback@aleris.se

 
  Gabriella From, Enhetschef administration
Projektkoordinator
08-128 695 00
gabriella.from@aleris.se
 
 Enhetschef fys Folkungagatan Charlotta Alpäng, Enhetschef
Folkungagatan/klinisk fysiologi och allergi
073-593 81 34
charlotta.alpang@aleris.se
 

 

Sara Karlsson, Verksamhetschef klinisk fysiologi samt
Enhetschef Riddargatan/klinisk fysiologi
070-419 21 15
sara.karlsson@aleris.se 

 
  Katarina Nauwerck, Enhetschef
Flyg- och Dykmedicinskt Centrum
0735-93 80 28
katarina.nauwerck@aleris.se
 
 

Caroline Magnér, Enhetschef
Riddargatan/Hjärtmottagning, lung- och allergimottagning
070-166 03 53
caroline.magner@aleris.se

 
 
 
 Kvalitetsansvarig Ulrika Bengtsson, Kvalitetssamordnare
08-128 695 00
ulrika.bengtsson@aleris.se
 
  Dyana Wardi, Enhetschef 
Riddargatan/Sömnmottagning
08-128 695 00
dyana.wardi@aleris.se
 
 

Ulrika Nordström, Enhetschef
Sophiahemmet/Sömnmottagning
08-128 695 00
ulrika.nordstrom@aleris.se

 

 Ekonomi

Mariana Nilsson, Medicinsk sekreterare, adm och fakturering
08-128 695 00
mariana.nilsson@aleris.se
 
 Ekonom Annica Engström, Receptionist, adm och fakturering
08-128 693 11
annica.engstrom@aleris.se
 
 Systemutvecklare Doctore

Barbro Stubenruss, Systemutvecklare
070-539 05 91
barbro.stubenruss@aleris.se

 
 

Birgitta Lundqvist, BMA, Miljösamordnare
08-128 695 00
birgitta.lundqvist@aleris.se

 

Till toppen av sidan