Kontakta oss

Ernst Zuber, Affärsområdeschef Aleris Fysiologlab
Verksamhetschef klinisk fysiologi 
+46 (0) 8 123 195 00
ernst.zuber@aleris.se 
 
  Michael Lysdahl, Verksamhetschef 
Sömn-, lung- och allergimottagning
Aleris Fysiologlab
08-123 195 00
michael.lysdahl@aleris.se

 

 

 

Mattias Bengtsson, Verksamhetschef
Hjärtmottagning Aleris Fysiologlab Riddargatan, Hjärtmottagningen Sabbatsberg, Handen
070-166 03 52
mattias.bengtsson@aleris.se

 

 Enhetschef fys Riddargatan

Christina Dahlbäck, Enhetschef 
Sophiahemmet/klinisk fysiologi
070-911 19 41 
christina.dahlback@aleris.se

 
  Gabriella From, Enhetschef administration
Projektkoordinator
08-123 195 00
gabriella.from@aleris.se
 
 Enhetschef fys Folkungagatan Charlotta Alpäng, Enhetschef
Folkungagatan/klinisk fysiologi och allergi
073-593 81 34
charlotta.alpang@aleris.se
 

 

Sara Karlsson, Enhetschef
Riddargatan/klinisk fysiologi
070-419 21 15
sara.karlsson@aleris.se 

 
  Katarina Nauwerck, Enhetschef
Flyg- och Dykmedicinskt Centrum
08-690 63 09
katarina.nauwerck@aleris.se
 
 

Caroline Magnér, Enhetschef
Riddargatan/Hjärtmottagning, lung- och allergimottagning
070-166 03 53
caroline.magner@aleris.se

 
 
 
 Kvalitetsansvarig Ulrika Bengtsson, Kvalitetssamordnare
08-123 195 00
ulrika.bengtsson@aleris.se
 
  Dyana Wardi, Enhetschef 
Riddargatan/Sömnmottagning
08-123 195 00
dyana.wardi@aleris.se
 
 

Ulrika Nordström, Enhetschef
Sophiahemmet/Sömnmottagning
08-123 196 60
ulrika.nordstrom@aleris.se

 

 Ekonomi

Mariana Nilsson, Medicinsk sekreterare, adm och fakturering
08-123 195 09
mariana.nilsson@aleris.se
 
 Ekonom Annica Engström, Receptionist, adm och fakturering
08-123 195 11
annica.engstrom@aleris.se
 
 Systemutvecklare Doctore

Barbro Stubenruss, Systemutvecklare
070-539 05 91
barbro.stubenruss@aleris.se

 
 

Birgitta Lundqvist, BMA, Miljösamordnare
08-123 195 00
birgitta.lundqvist@aleris.se

 

Till toppen av sidan